Przeskocz do treści

Konferencja

Konferencja KFON: „Co niepokoi w oświacie…”

Konferencja KFON: „Co niepokoi w oświacie…”, odbyła się w dniach 21–22 marca 2019 r., Słupsku.Zorganizowana została przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku ul. Przemysłowa 100 oraz Fundacje Edu-Care Małgorzaty Iwańskiej.

Podczas pierwszego dnia konferencji poruszony został temat „Współpracy z samorządem oraz organizacjami lokalnymi. Twoja placówka na rynku usług edukacyjnych – praktyczne rozwiązania.”. Prelekcja została poprowadzona przez Panią Ewę Szymanek – Płaską, wieloletniego nauczyciela, edukatora, wykładowcę akademickiego, szkoleniowca oświatowych kadr zarządzających.
Drugi panel dotyczył „Zmiany w prawie oświatowym”, poprowadzony został przez Pana dr. hab. Mateusza Pilicha, adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członka Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego.

Podczas drugiego dnia Pan Grzegorz Pochopień poprowadził panel pt. „Ustawa o finansowaniu zadań oświatowych”. Prelegent jest autorem min. Ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wcześniej przepisów w zakresie tzw. dotacji przedszkolnej, tzw. dotacji podręcznikowej oraz dotacji dla szkół i placówek nie samorządowych.
Wszystkim uczestnikom konferencji dziękujemy za tak liczne przybycie.

 

PROGRAM KONFERENCJI:

21 marca (czwartek) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku ul. Przemysłowa 100
9.30 – 10.00 - rejestracja uczestników, rozpoczęcie konferencji
10.00 – 11.45
1. „Współpraca z samorządem oraz organizacjami lokalnymi. Twoja placówka na rynku usług edukacyjnych – praktyczne rozwiązania”.
Panel poprowadzi Ewa Szymanek – Płaska, wieloletni nauczyciel,
edukator, wykładowca akademicki, szkoleniowiec oświatowych kadr
zarządzających. Związana z oświatą od 26 lat. Od 10 lat zajmuje się
organizacją pracy szkół i placówek oświatowych w samorządzie terytorialnym oraz współpracą z organizacjami wspierającymi szkołę.
11.45 – 12.00 - przerwa kawowa
12.00 – 16.30 / w trakcie przerwa – poczęstunek/
2. „Zmiany w prawie oświatowym”. Panel poprowadzi dr. hab. Mateusz Pilich, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. W swojej praktyce prawnej pracował m.in. na stanowiskach związanych z obsługą prawną podmiotów prowadzących działalność w sektorze edukacji niepublicznej i publicznej. Autor licznych opracowań z zakresu prawa m.in. „ Prawo oświatowe oraz przepisy wprowadzające. Komentarz”.

Około godz. 17. 00 - przejazd do „Doliny Charlotty”, Strzelinko 14 k/Słupska
19.00 – bankiet w hotelu

22 marca (piątek) - „Dolina Charlotty”
9.30 – 10.30
1. Walne Zebranie członków KFON
10.30 – 15.00 / w trakcie przerwa kawowa /
2. „Ustawa o finansowaniu zadań oświatowych”. Panel poprowadzi Grzegorz Pochopień. Autor min. Ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wcześniej przepisów w zakresie tzw. dotacji przedszkolnej, tzw. dotacji podręcznikowej oraz dotacji dla szkół i placówek nie samorządowych. Nieocenione doświadczenie w obszarze finansowania oświaty, wiedza z zakresu analiz oraz wieloletnia współpraca z samorządami, szkołami i instytucjami oświatowymi.

15.00 - obiad i zakończenie konferencji.