Przeskocz do treści

W dniu 19 września w ramach projektu Tacy sami bliżej siebie Fundacja zrealizowała warsztaty koszulkowe dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku. W ramach wspólnych działań integracyjnych młodzież z Polski i Ukrainy wykonała koszulki. Warsztaty koszulkowe to doskonały sposób na przełamanie barier we współpracy szczególnie na początku roku szkolnego. Warsztaty były pierwszym z szeregu działań w ramach projektu. Relacje z kolejnych niedługo. Poniżej przedstawiamy krótką relację fotograficzną.

1.08.2022r Fundacja rozpoczęła realizację projektu Tacy sami bliżej siebie. Obecnie dopinamy terminy, omawiamy koncepcje, umawiamy ludzi, projektujemy wszystko co będzie nam niezbędne, wymyślamy to o czym nie pomyśleliśmy wcześniej, puszczamy wodze fantazji, pracujemy ciężko, aby zmieścić się w zaplanowanym budżecie. Rezultatami naszej pracy podzielimy się już we wrześniu.

W dniu 25 maja 2022r Fundacja podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn.: Tacy sami bliżej siebie, który realizowany będzie w okresie od1.08.2022 do 30.11.2022 wraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku.

13 grudnia w ramach projektu "Integracja przez kuchnię" Fundacja Edu Care we współpracy z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku zorganizowała rodzinne gotowanie w gronie rodzin polskich i ukraińskich. "Integracja przez kuchnię" to projekt mający na celu integrację obcokrajowców i ich rodzin. Projekt koncentruje się na wspólnym gotowaniu potraw związanych z tradycją bożonarodzeniową. W trakcie projektu dokonano wymiany przepisów i pomysłów kulinarnych czego rezultatem będzie opracowany Przepiśnik.

4 października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu: INTEGRACJA PRZEZ KUCHNIĘ. Zgodnie z założeniami w projekcie wezmą udział polskie i ukraińskie rodziny uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Przemysłowej 100 w Słupsku. W miłej atmosferze przedstawiono ideę i założenia projektu oraz ustalono harmonogram działań.

W związku z ciągle zmieniającymi się przepisami prawa oświatowego oraz różnymi interpretacjami dotyczącymi rozliczania dotacji – subwencji. Zostały przeprowadzone szkolenia zorganizowane przez Fundację EDU-Care oraz Stowarzyszenie Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej .  Celem ich jest wspieranie  dyrektorów i organów prowadzących w ich codziennej pracy.

  1. Wydatkowanie dotacji oświatowej – koszty kwalifikowane   16 kwietnia
  2. Rozlicznie dotacji na uczniów niepełnosprawnych  23 kwietnia

Szkolenia prowadził Pan Grzegorz Pochopień autor min. Ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, przepisów  w zakresie  tzw. dotacji przedszkolnej i  podręcznikowej oraz dotacji dla szkół i placówek nie samorządowych.. Posiadający wieloletnie doświadczenie  w obszarze finansowania oświaty, wiedzy z zakresu analiz  oraz  współpracy z samorządami, szkołami i instytucjami oświatowymi.

W szkoleniach wzięło udział ponad  50 podmiotów.

W konkursie Kuchnie Świata zorganizowanym przez Fundację Edu-Care oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku wzięło udział 10 dwuosobowych zespół ze szkół gimnazjalnych i podstawowych z naszego regionu. Każdy zespół przygotowywał potrawy z innego kraju: Bułgarii, Chin, Czech, Francji, Maroko, Meksyku, Polski, Turcji, Wielkiej Brytani, Włoch.

Ocenie podlegał nie tylko smak przygotowanych przez uczniów potrwa ale również sposób ich podania i dekoracji oraz umiejętność pracy zespołowej.

W drugiej edycji konkursu zwyciężyła reprezentacja z gimnazjum w Dębnicy Kaszubskiej - Zuzanna Karpie i Julia Paluszek-Pek, które przygotowały czeskie knedliki. Ponadto wyróżniono: Natalię Patejuk i Alicje Reichert ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku za francuską tartę szpinakową, Sandrę Kwapińską i Martę Ruszkiewicz z SP nr 6 w Słupsku za marokański tadżin z kurczaka z soczewicą oraz Dominikę Witkowską i Julie Miłaszewską z Gimnazjum nr 2 w Słupsku za wieprzowinę po chińsku z ananasem

Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Fundacje Edu-Care.

zobacz relacja z konkursu na portalu www.gp24.pl

To już IV Edycja Regionalnego Konkursu Kaszubskiego zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Fundację Edu-Care. 14 uczestników ze szkół z Dębnicy Kaszubskiej, Jezierzyc i SP 6 w Słupsku podjęło wyzwanie przygotowania dań z drobiu według tradycji kaszubskiej. Komisja nie mogła wyjść z zachwytu i określiła potrawy szaleństwem kubków smakowych. Wszyscy przeszli do finału, który odbędzie się 29 maja. Serdecznie gratulujemy!